Ads 468x60px

Altın fiyatları nasıl dibe indi? Günlük Yorumlar

Altın fiyatları, FED kararları sonrası yükselişe geçmişti ancak altın haftanın son işlem gününde düşüşe geçti. Altın fiyatlarında düşüş ne kadar sürecek? Altın fiyatları yeniden yükselişe geçecek mi? İşte uzmanlardan altın yorumları...

1680 direncini kıramayan altın fiyatları dün belirttiğimiz gibi gevşeyerek üçgenin alt bandına kadar gerilemiştir. Grafikte oluşan simetrik üçgen formasyonu devam ederken, sıkışmanın sonuna gelmekte olduğu görülmektedir. Altın 1656 desteğini kırarsa en yakın hedefi 1643 noktası olacaktır. Bugün Amerika’da açıklanacak olan tarım dışı istihdam verisi Çarşamba günkü ADP verisi gibi yükseliş gösterirse altında geri çekilme daha da hızlanabilir ve bu durumda 1625 seviyeleri gözlemlenebilir. Aksi yöndeki hareketlerde ise 1678 seviyesi direnç noktası olarak takip edilebilir. Bugün ayrıca ABD işsizlik oranları açıklanacağından dikkatle takip edilmelidir.

Hedefonline  Tarafından Hazırlanan Altın Analiz Raporu:
Altın, iki gün önce ABDden gelen büyüme rakamı ile yapmış olduğu yükselişi, 1680 seviyesinin üzerinde tutunamaması ile aynı şekilde geri verdi. Ve şu an 1663 seviyelerinde işlem görüyor. Birçok kez belirttiğimiz önemli nokta olan 1660 seviyesinin üzerinde ve aşağısında seyir eden fakat bir türlü yönünü belirleyemeyen altın için günlük grafiklere baktığımızda aşağı yönlü kanal hareketi devam ediyor. Altında hem ABDnin varlık alım programının devam etmesi hem de japonyanın parasal genişlemesi aslında istenilen yükselişi veremedi. Bu teknik ve temel her iki sebeple orta_uzun dönemde altın fiyatlarının düşüşünü görebiliriz.

İntegral Menkul Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:
Altın fiyatlarında, Çarşamba günü ABD’nin GSYH (büyüme) verisinin oldukça olumsuz gelmesi sonrası görülen kuvvetli alışların bu zayıflığın bir kısmının kötü hava şartlarından, seçim ve mali uçurum etkeninden kaynaklandığı yorumları ile alışların hız keserek 1673-1683 bandına sıkıştığını görmüştük. Dün sabah saatlerinde 1680 direncini tekrar test eden altın fiyatlarında, olumsuz açıklanan ABD işsizlik başvuruları sonrasında petroldeki çekilmelerin altındaki yükselişlere üstün geldiğini, ardından açıklanan Chicago PMI verisinin etlisi ile satışların ivme kazanarak 1657,7 seviyelerine varan çekilmelere neden olduğunu gördük. Bu sabah itibari ile işlemlerin 1661,8$ dolaylarından devam ettiğini gördüğümüz altın fiyatlarında, yatırımcılarımızın bu aşamada, olası yükselişlerde 1673,5 /1675,5 seviyelerinden satış pozisyonu açmalarını bu pozisyonlar için 1677,5 seviyesinin üstünü stop loss seviyesi olarak belirlemelerinin ve aşağıda 1668,5 /1670,5 dolaylarını hedeflemelerinin uygun olabileceğini öngörmekteyiz. Bugün açıklanacak Euro Bölgesi, Almanya, Fransa PMI verileri, Euro Bölgesi enflasyon verisi, ABD’de ise Tarım Dışı İstihdam, Michigan Tüketici Güveni, ISM İmalat Endeksi, İnşaat Harcamaları verileri yakından takip edilmelidir.

DestekFX  Tarafından Hazırlanan Altın Raporu:
Altın, Çarşamba günü aldıklarını Perşembe günü geri verdi. ABD’ nin 4. çeyrek negatif büyüme verisi ve FED’ in varlık alım programına devam edeceği açıklaması ile yükselişe geçen Altın, alımların devamının gelmemesiyle tekrardan 1660 seviyelerine geriledi. Son dönemde Altın’ ın yükseliş hareketinin devamını getiremediğini görüyoruz, sürekli bir satış baskısı hakim. Piyasada düşük fiyatlar Altın alımı için fırsat olarak lanse edilse de yatırımcıların buna rağbet etmediği belli oluyor. 15:30 ABD Tarım Dışı İstihdam verisi açıklanacak. 160 bin civarında beklenen isihdam verisi beklenti dahilinde gelirse ya da daha iyi bir rakam açıklanırsa Altın’ da daha aşağı fiyatları görmemize neden olabilir, 160 bin altında bir rakam Altın fiyatlarını yukarı çekebilir. 1651 ve 1657 noktaları önemli destek seviyelerimiz, 1665 ve 1671 ise önemli direnç seviyelerimiz.

GCM Menkul Kıymetler  Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporu:
Altın fiyatları olumsuz gelen ABD istihdam talepleri verisi ile 1670 seviyesinden 1677 seviyesine kadar yükselmiş olsa da günlük grafikteki düşüş kanalının etkisinin sürmesi ve kanalın üst noktası olarak belirlenen 1685 direncinin geçilememesi sonrasında yeniden satış baskısına maruz kalmıştır. Bu tutumla beraber gün içerisinde 1657 seviyesine kadar gerilese de tekrar yukarı yönlü hareketlerine devam etmek isteyen altın şuanda 1663 seviyesinde hareketlerini sürdürmektedir. Genel anlamda baktığımızda 1652 ile 1685 seviyeleri arasında bant hareketi gerçekleştiren Altın fiyatlarında gün içerisinde gelecek olan Tarım dışı istihdam ve İşsizlik oranı verisinin orta vadeli yön konusunda yatırımcıların karar vermesini sağlayabilir. Bu bağlamda akşamki verilere dikkat etmek gerekmektedir. Tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı verisi ile ilgili ayrıntılı açıklamayı akşam analizinde görebilirsiniz.
0 yorum:

Yorum Gönder

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Oluşabilecek her türlü maddi ve manevi zararlar site ziyaretçilerini bağlayıp sitemizin herhangi bir sorumluluğunun olmadığını peşinen kabul etmiş sayılır. ariyordum free backlink freebanner4u