Ads 468x60px

Yeni Torba Yasada Neler Var / 2014

Artık her yıl geleneksel hale gelen “torba yasa” tartışmaları yıl sonu gelince yine gündemde. Birkaç konuyu içinde barındıran ve tek seferde birçok alanda yenilikler getirdiği için torba yasa olarak anılan bu yasalar bütünü 2014 yılında neler getirecek? İşte bazı başlıklar:
A. SGK’ya 24 aydan çok Bağ-Kur prim borcu olanların hem borçları, hem de borçlu oldukları
sigortalılık süreleri silinecek
B. Emeklilik için prim gün sayısına ihtiyaç duyanlar, tamamını değil silinen süreden dilediği kadarını ödeyebilecek.
C. Bağ-Kur’a 24 aydan çok prim borcu olanlar, borcu sildirmek yerine ödemek isterlerse de ana para borcu sabit kalmak kaydıyla, gecikme zamlarının yüzde 50′si silinerek 36 aya kadar taksitle de borcu ödeme hakkına sahip olacak.
D. İşveren prim borcu bulunanlara birikmiş gecikme zamlarının yüzde 50′si silinerek 36 taksitte ödeme imkanı gelecek.
E. Zorunlu Genel Sağlık Sigortası borçlularının anaparaları hariç gecikme zamları da yüzde 50′si silinerek 36 ay taksitle ödenebilecek.
F. Evde bakıma muhtaç yakınına bakana her ay net asgari ücret kadar para veriliyor.
G. Çalışan kadınlar için doğum borçlanma sayısı 3′e çıkacak. Ayrıca her ay 300 TL kreş yardımı yapılacak.

0 yorum:

Yorum Gönder

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Oluşabilecek her türlü maddi ve manevi zararlar site ziyaretçilerini bağlayıp sitemizin herhangi bir sorumluluğunun olmadığını peşinen kabul etmiş sayılır. ariyordum free backlink freebanner4u