Ads 468x60px

Avrupa ve Çin’in Büyüme Oranları Endişe Verici

TD Securites Yatırım Şirketi, Çin ve Avrupa’daki düşük büyüme yüzdelerinin endişe verici olduğunu ve kıymetli metallerle baz metallerde işlem yapan yatırımcıların önümüzdeki çeyrekteki arz talep dengesini tam öngöremediklerini ifade etti.  

 Bu karamsar tabloya ek olarak, yatırımcıların endişesini körükleyen bir diğer durum da Çin’in platin ve paladyum rezervlerinin her zamanki gibi kamuoyundan gizli tutulması ve hacmin bilinmiyor oluşu. Bilindiği gibi Çin, kıymetli ve baz metal işlemlerini resmi kanallardan duyurmayan ve bu işlemlerin hacmini gizli tutan bir ülke.
 Avrupa’daki büyümenin önümüzdeki dönemlerde zayıflayacağı ve buna bağlı olarak otomobil satışlarının, dolayısıyla da platin talebinin düşeceği öngörüsü, yatırımcıların bu metali elden çıkarmasına neden oldu.
 Çin ve Avrupa konulu sorunların yanında, ABD’de şu an için rayına oturmuş ve düzenli hale gelmiş büyümenin Amerikan Merkez Bankası Fed’i agresif parasal gevşeme uygulamaktan alakoyacağı düşünülüyor. Bu beklenti altın, gümüş, platin ve bakırı aşağı çeken en önemli yatırımcı hissiyatı olarak öne çıkıyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.Oluşabilecek her türlü maddi ve manevi zararlar site ziyaretçilerini bağlayıp sitemizin herhangi bir sorumluluğunun olmadığını peşinen kabul etmiş sayılır. ariyordum free backlink freebanner4u